4 Tipy, ako si vybrať záhradnú zostavu

Zdá sa to zdandlivo jednoduché: kúpime pár plastových stoličiek a je to. Ak však má váš záhradný nábytok pôsobiť elegantne a reprezentovať váš vkus, nie je na škodu vyberať záhradnú zostavu obozretnejšie. Na grilovačku s rodinou a pekné letné večery sa hodí predsa len dlhší stôl a pohodlné sedenie, ktoré si budú užívať všetci vaši hostia…


Aké faktory teda brať do úvahy pri kúpe záhradnej zostavy:

1. Veľkosť záhradnej zostavy

Na začiatku je vždy nutné stanoviť si, či budete záhradnú zostavu poväčšinou využívať len vy, alebo budete prijímať hostí. Podľa toho musíte prispôsobiť počet stoličiek i veľkosť stola. Veľkosť záhradnej zostavy totiž súvisí aj s jej sťahovaním. Nezabúdajte, že v prípade zlého počasia (ak nevlastníte krytú terasu alebo zimnú záhradu), budete musieť záhradný nábytok presúvať. Pri výbere pamätajte na to, že za každou stoličkou by malo byť aspoň 40 cm, aby sa človek mohol pohodlne usadiť. Klasický hranatý stôl zaberie menej miesta než guľatý, ten potrebuje až 3,5 m miesta na dĺžku.

2. Materiál záhradnej zostavy

Budete nechávať záhradný nábytok vonku aj počas dažďa, alebo vetra? Budete s ním permanentne manipulovať? V tom prípade si zvolte ľahšie materiály ako je kov, plast alebo ratan. Ak uprednostňujete drevo, počítajte s tým, že drevený záhradný nábytok potrebuje prístrešok a fixné miesto. Samozrejme, záhradný nábytok je navrhnutý primárne tak, že sa počíta s jeho vonkajším použitím. Ak však investujete do drahšej záhradnej zostavy, vyplatí sa o ňu postarať aspoň akou-takou ochranou.

3. Skladacie alebo pevné

Praktickejšie sú skladacie záhradné zostavy. Nábytok ľahko poskladáte, premiestnite a po letnej sezóne uskladníte. Skladacia záhradná zostava nezaberie veľa miesta. Pevné záhradné zostavy odporúčame skôr do priestorov, kde môžu spočívať celý rok, prípadne máte k dispozícii miesto na ich uskladnenie.

4. Cenové rozpätie

Stohovateľné záhradné zostavy sú obvykle drahšie ako pevné. Cenu tiež ovplyvňuje veľkosť stola, počet stoličiek a kvalita materiálu. Do záhradnej zostavy investujte s rozumom, nakoľko externý vplyv počasia môže narobiť nemalé škody.

 

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

 Záhradné zostavy

Záhradný nábytok

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok
Doplnky

Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok

Kvalita spánku v mnohom závisí od toho, aký matrac používate. Ak nie je dostatočne pohodlný, nevplýva len na to, či si dostatočne odpočiniete, môže priniesť aj problémy s pohybovou sústavou. Poradíme vám preto, ako vybrať matrac, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Jedálenský stôl
Nábytok

Vyberáte jedálenský stôl? Poradíme vám

Jedálenský stôl je súčasť zariadenia kuchyne, ktorá patrí k tým najviac využívaným. Deti si na ňom robia domáce úlohy, stolujete na ňom a ponúkate občerstvenie svojim hosťom. Nejednej gazdinej navyše slúži ako rozšírenie pracovnej plochy pri príprave jedál. Ak chcete, aby vám vyhovoval po všetkých stránkach, pri jeho výbere by ste mali vziať do úvahy niekoľko parametrov. Ktoré to sú a čo všetko máte pri nákupe k dispozícii?

Ako vybrať ideálny nočný stolík
Doplnky

Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ
Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky
Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Vyberáme si novú obývaciu stenu
Nábytok

Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Menu
0 Obľúbené produkty
Môj účet