Zdá sa to zdandlivo jednoduché: kúpime pár plastových stoličiek a je to. Ak však má váš záhradný nábytok pôsobiť elegantne a reprezentovať váš vkus, nie je na škodu vyberať záhradnú zostavu obozretnejšie. Na grilovačku s rodinou a pekné letné večery sa hodí predsa len dlhší stôl a pohodlné sedenie, ktoré si budú užívať všetci vaši hostia…


Aké faktory teda brať do úvahy pri kúpe záhradnej zostavy:

1. Veľkosť záhradnej zostavy

Na začiatku je vždy nutné stanoviť si, či budete záhradnú zostavu poväčšinou využívať len vy, alebo budete prijímať hostí. Podľa toho musíte prispôsobiť počet stoličiek i veľkosť stola. Veľkosť záhradnej zostavy totiž súvisí aj s jej sťahovaním. Nezabúdajte, že v prípade zlého počasia (ak nevlastníte krytú terasu alebo zimnú záhradu), budete musieť záhradný nábytok presúvať. Pri výbere pamätajte na to, že za každou stoličkou by malo byť aspoň 40 cm, aby sa človek mohol pohodlne usadiť. Klasický hranatý stôl zaberie menej miesta než guľatý, ten potrebuje až 3,5 m miesta na dĺžku.

2. Materiál záhradnej zostavy

Budete nechávať záhradný nábytok vonku aj počas dažďa, alebo vetra? Budete s ním permanentne manipulovať? V tom prípade si zvolte ľahšie materiály ako je kov, plast alebo ratan. Ak uprednostňujete drevo, počítajte s tým, že drevený záhradný nábytok potrebuje prístrešok a fixné miesto. Samozrejme, záhradný nábytok je navrhnutý primárne tak, že sa počíta s jeho vonkajším použitím. Ak však investujete do drahšej záhradnej zostavy, vyplatí sa o ňu postarať aspoň akou-takou ochranou.

3. Skladacie alebo pevné

Praktickejšie sú skladacie záhradné zostavy. Nábytok ľahko poskladáte, premiestnite a po letnej sezóne uskladníte. Skladacia záhradná zostava nezaberie veľa miesta. Pevné záhradné zostavy odporúčame skôr do priestorov, kde môžu spočívať celý rok, prípadne máte k dispozícii miesto na ich uskladnenie.

4. Cenové rozpätie

Stohovateľné záhradné zostavy sú obvykle drahšie ako pevné. Cenu tiež ovplyvňuje veľkosť stola, počet stoličiek a kvalita materiálu. Do záhradnej zostavy investujte s rozumom, nakoľko externý vplyv počasia môže narobiť nemalé škody.

 

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

 

Pridaj komentár