Čaro dokonalého outfitu sa ukrýva v doplnkoch

Správny výber doplnkov dokáže vytvoriť z jednoduchého a fádneho oblečenia skvelý outfit. Aj nosenie doplnkov má však svoje pravidlá.


Módne doplnky podľa udalosti

Niektoré doplnky sú univerzálne, iné sa dajú nosiť len na určité udalosti alebo miesta. Do práce sú vhodné menšie a nenápadné kúsky, ktoré sa dajú kombinovať s elegantným oblečením, napr. jemný náhrdelník a drobné náušnice. O profesionálny dojem sa postarajú najmä kvalitné náramkové hodinky. Udalosti vo večerných hodinách ako návšteva divadla alebo večierok sú skvelou príležitosťou pre nápadné doplnky a bižutériu. Na nákupy alebo stretnutie s priateľmi vo všedný deň sa hodia ležérne a uletené doplnky.

Kombinovanie doplnkov s oblečením

Úlohou módnych doplnkov je oblečenie dopĺňať a nie byť s ním v rozpore. K pestrofarebnému alebo vzorovanému oblečeniu sa hodí nenápadná bižutéria, ktorá nechá farby a vzory vyniknúť. Ak je oblečenie jednoduché, oplatí sa ho ozvláštniť výraznými, farebnými a masívnymi doplnkami, ktoré priťahujú pohľady. Doplnky dokážu na outfite vytvárať aj zaujímavé prepojenia. Ku šatám neutrálnej farby sa hodia nápadné červené lodičky, ktoré môžu byť zladené s náhrdelníkom, náušnicami, rúžom alebo lakom na nechty v rovnakej farbe.

Módne doplnky podľa typu postavy

Módne doplnky by mali ladiť nielen s oblečením, ale aj s proporciami postavy. Drobné a štíhle postavy by sa mali vyhýbať robustným doplnkom, veľkým kabelkám a objemným šálom a šatkám. Plnoštíhle a vysoké dámy by sa naopak mali vyhnúť mini doplnkom. Náušnice, náhrdelníky a ďalšie doplnky v blízkosti tváre musia ladiť s jej črtami. Ak je tvár predlžená a oválna, najvhodnejšími náušnicami sú malé a nenápadné. Dlhé náušnice by tvár zbytočne predlžovali. Visiace náušnice sa naopak hodia k okrúhlej tvári. Podobné pravidlá platia  aj pri rukách. Na krátke a hrubšie prsty sa hodia menšie a tenšie prstene. Chudé zápästia vyžadujú nenápadné náramky a hodinky s malým ciferníkom a úzkym remienkom.

Doplnky, ktoré zvýrazňujú krásu

Doplnky by mali zdobiť len tie časti tela, na ktoré ste právom hrdá. Nápadné náušnice pritiahnu pohľady k súmernej tvári, náhrdelník zvýrazní príťažlivý výstrih a široký opasok pekne ukáže štíhly pás. Nenoste doplnky len preto, že sú práve v móde, hoci sa vám vôbec nehodia. Ak si dáte napríklad náramok na nohu, aj keď máte hrubé členky, túto nedokonalosť len zvýraznite. Čaro doplnkov spočíva v zvýraznení toho, čo je na vás krásne.

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok
Doplnky

Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok

Kvalita spánku v mnohom závisí od toho, aký matrac používate. Ak nie je dostatočne pohodlný, nevplýva len na to, či si dostatočne odpočiniete, môže priniesť aj problémy s pohybovou sústavou. Poradíme vám preto, ako vybrať matrac, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Jedálenský stôl
Nábytok

Vyberáte jedálenský stôl? Poradíme vám

Jedálenský stôl je súčasť zariadenia kuchyne, ktorá patrí k tým najviac využívaným. Deti si na ňom robia domáce úlohy, stolujete na ňom a ponúkate občerstvenie svojim hosťom. Nejednej gazdinej navyše slúži ako rozšírenie pracovnej plochy pri príprave jedál. Ak chcete, aby vám vyhovoval po všetkých stránkach, pri jeho výbere by ste mali vziať do úvahy niekoľko parametrov. Ktoré to sú a čo všetko máte pri nákupe k dispozícii?

Ako vybrať ideálny nočný stolík
Doplnky

Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ
Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky
Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Vyberáme si novú obývaciu stenu
Nábytok

Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Menu
0 Obľúbené produkty
Môj účet