Správny výber doplnkov dokáže vytvoriť z jednoduchého a fádneho oblečenia skvelý outfit. Aj nosenie doplnkov má však svoje pravidlá.


Módne doplnky podľa udalosti

Niektoré doplnky sú univerzálne, iné sa dajú nosiť len na určité udalosti alebo miesta. Do práce sú vhodné menšie a nenápadné kúsky, ktoré sa dajú kombinovať s elegantným oblečením, napr. jemný náhrdelník a drobné náušnice. O profesionálny dojem sa postarajú najmä kvalitné náramkové hodinky. Udalosti vo večerných hodinách ako návšteva divadla alebo večierok sú skvelou príležitosťou pre nápadné doplnky a bižutériu. Na nákupy alebo stretnutie s priateľmi vo všedný deň sa hodia ležérne a uletené doplnky.

Kombinovanie doplnkov s oblečením

Úlohou módnych doplnkov je oblečenie dopĺňať a nie byť s ním v rozpore. K pestrofarebnému alebo vzorovanému oblečeniu sa hodí nenápadná bižutéria, ktorá nechá farby a vzory vyniknúť. Ak je oblečenie jednoduché, oplatí sa ho ozvláštniť výraznými, farebnými a masívnymi doplnkami, ktoré priťahujú pohľady. Doplnky dokážu na outfite vytvárať aj zaujímavé prepojenia. Ku šatám neutrálnej farby sa hodia nápadné červené lodičky, ktoré môžu byť zladené s náhrdelníkom, náušnicami, rúžom alebo lakom na nechty v rovnakej farbe.

Módne doplnky podľa typu postavy

Módne doplnky by mali ladiť nielen s oblečením, ale aj s proporciami postavy. Drobné a štíhle postavy by sa mali vyhýbať robustným doplnkom, veľkým kabelkám a objemným šálom a šatkám. Plnoštíhle a vysoké dámy by sa naopak mali vyhnúť mini doplnkom. Náušnice, náhrdelníky a ďalšie doplnky v blízkosti tváre musia ladiť s jej črtami. Ak je tvár predlžená a oválna, najvhodnejšími náušnicami sú malé a nenápadné. Dlhé náušnice by tvár zbytočne predlžovali. Visiace náušnice sa naopak hodia k okrúhlej tvári. Podobné pravidlá platia  aj pri rukách. Na krátke a hrubšie prsty sa hodia menšie a tenšie prstene. Chudé zápästia vyžadujú nenápadné náramky a hodinky s malým ciferníkom a úzkym remienkom.

Doplnky, ktoré zvýrazňujú krásu

Doplnky by mali zdobiť len tie časti tela, na ktoré ste právom hrdá. Nápadné náušnice pritiahnu pohľady k súmernej tvári, náhrdelník zvýrazní príťažlivý výstrih a široký opasok pekne ukáže štíhly pás. Nenoste doplnky len preto, že sú práve v móde, hoci sa vám vôbec nehodia. Ak si dáte napríklad náramok na nohu, aj keď máte hrubé členky, túto nedokonalosť len zvýraznite. Čaro doplnkov spočíva v zvýraznení toho, čo je na vás krásne.

Pridaj komentár