Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Dôležitým kritériom skutočne komfortnej rohovej sedačky je hĺbka sedacej časti. Čím je širšia, tým viac podpory poskytuje pre naše telo, obzvlášť chrbticu a nohy. Pri kúpe sedačky myslite aj na fakt, či u vás budú občasne prespávať hostia. V tom prípade je lepšia rozťahovateľná rohová sedačka s prípadným úložným priestorom.

Moderná alebo klasická rohová sedačka

Pod klasickou rohovou sedačkou si nepredstavujte ošarpaný, vysedený kus nábytku, práve naopak. Aktuálne dizajnové trendy si pekne vyhrali s klasickými tvarmi a doplnili ich o modernú ľahkosť, oblejšie tvary a vniesli prvky minimalizmu. Kvalitná rohová sedačka rešpektuje najmä pravidlá zdravého sedenia. Je na vás, akú variantu tuhosti sedacej časti, si zvolíte. Sedačku nemusíte kupovať v celku. Môže mať dve, či tri sedacie časti, alebo stačí, ak si vyberiete menšiu pohovku a doplníte ju kreslom. Dostupných variant je neúrekom. Nezabúdajte okolo rohovej sedačky nechať dostatok priestoru na voľný pohyb, nemala by byť “nalepená” na stenu.

Poťah si dobre rozmyslite

Máte doma deti, psa alebo iné domáce zvieratká? Ak áno, výber poťahu si dobre premyslite, aj z hľadiska farebného prevedenia, či typu materiálu. Za pár mesiacov by ste totiž svoju svetlú koženú sedačku mohli rovno vyhodiť… Prírodné tlmené farby väčšinou znesú viac, ale ak snívate o rohovej sedačke vo výrazných farbách, berte ohľad na zariadenie vášho bytu. Bude sedačka ladiť, nebude pôsobiť “ako päsť na oko”? Povrch a čalúnenie rohovej sedačky by mali byť dobre umývateľné. Ideálna je možnosť impregnácie, čím môžete predísť rýchlemu znehodnoteniu sedačky a predĺžiť jej životnosť.

Kvalita a životnosť rohovej sedačky záleží od jej ceny. Čím vyššie cenové rozpätie, tým trvácnejšia a precíznejšia výroba. Nezabúdajte, že rohová sedačka je každodennou súčasťou vašej domácnosti, preto by ste mali vybrať variantu, ktorá bude najviac vyhovovať vášmu životnému štýlu.

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

Rohové sedačky

Sedačky – Kompletný výber