Z času načas každý z nás zatúži po zmene. Zmena bývania nemusí byť taká nákladná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Aby ste premenili váš byt na nové, útulnejšie a pohodlnejšie miesto pre život, nemusíte kupovať nový nábytok. Stačí, ak vyberiete vhodné bytové doplnky.


Stavte na farebné textílie

Najlepšou a najjednoduchšou metódou ako rozžiariť domov je výmena bytových textílií. Nové záclony a závesy, malé koberčeky, farebné vankúše, posteľné návlečky či obrusy dokážu hotové zázraky. Ak máte nábytok neutrálnej farby, môžete si dovoliť žiarivé a svieže odtiene. Ak je váš nábytok farebnejší, doplnkové textílie voľte v neutrálnych farbách. Nemusíte sa báť ani vzorov či vtipných nápisov, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené na vankúšoch.

Vôňa a pohoda so sviečkami

Domov môžete rozžiariť aj farebnými sviečkami. Ak sa rozhodnete pre vonné sviečky, dodáte priestoru nielen farby, ale aj vône. Plameň sviečky pôsobí na ľudskú myseľ upokojujúco. So sviečkami si môžete hravo vyčariť romantický večer a sú aj praktickými pomocníkmi pri výpadku elektriny.

Osviežte priestor kvetmi

Kvety dokážu dodať domovu úplne nový dych. Rozhodnúť sa môžete pre črepníkové kvety alebo živé kvety do vázy. V súčasnosti máte na výber z kvetináčov rôznych farieb, veľkostí a tvarov, ktoré dokonale sadnú k vášmu interiéru.

Jednoduchosť a súlad s prírodou

Veľkú zmenu v interiéri dokáže priniesť aj pretriedenie bytových doplnkov. Ak máte na poličkách množstvo dekorácií, sošiek, sviečok a iných doplnkov, skúste väčšinu z nich na čas odložiť. Jednoduché a minimalistické bývanie je dnes veľmi moderné. Namiesto starých dekorácií  umiestnite prírodné doplnky, ktoré získate z prírody. Veľmi vkusne vyzerajú napríklad sklenené vázy alebo misky naplnené šiškami, orechmi, sušenými lupeňmi kvetov alebo farebnými kamienkami. Voňavú dekoráciu si môžete vyrobiť aj zo škoricových drievok, ktoré zviažete dokopy povrázkom.

 

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

 

Pridaj komentár