Jednoduché tipy ako rozžiariť váš domov

Z času načas každý z nás zatúži po zmene. Zmena bývania nemusí byť taká nákladná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Aby ste premenili váš byt na nové, útulnejšie a pohodlnejšie miesto pre život, nemusíte kupovať nový nábytok. Stačí, ak vyberiete vhodné bytové doplnky.


Stavte na farebné textílie

Najlepšou a najjednoduchšou metódou ako rozžiariť domov je výmena bytových textílií. Nové záclony a závesy, malé koberčeky, farebné vankúše, posteľné návlečky či obrusy dokážu hotové zázraky. Ak máte nábytok neutrálnej farby, môžete si dovoliť žiarivé a svieže odtiene. Ak je váš nábytok farebnejší, doplnkové textílie voľte v neutrálnych farbách. Nemusíte sa báť ani vzorov či vtipných nápisov, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené na vankúšoch.

Vôňa a pohoda so sviečkami

Domov môžete rozžiariť aj farebnými sviečkami. Ak sa rozhodnete pre vonné sviečky, dodáte priestoru nielen farby, ale aj vône. Plameň sviečky pôsobí na ľudskú myseľ upokojujúco. So sviečkami si môžete hravo vyčariť romantický večer a sú aj praktickými pomocníkmi pri výpadku elektriny.

Osviežte priestor kvetmi

Kvety dokážu dodať domovu úplne nový dych. Rozhodnúť sa môžete pre črepníkové kvety alebo živé kvety do vázy. V súčasnosti máte na výber z kvetináčov rôznych farieb, veľkostí a tvarov, ktoré dokonale sadnú k vášmu interiéru.

Jednoduchosť a súlad s prírodou

Veľkú zmenu v interiéri dokáže priniesť aj pretriedenie bytových doplnkov. Ak máte na poličkách množstvo dekorácií, sošiek, sviečok a iných doplnkov, skúste väčšinu z nich na čas odložiť. Jednoduché a minimalistické bývanie je dnes veľmi moderné. Namiesto starých dekorácií  umiestnite prírodné doplnky, ktoré získate z prírody. Veľmi vkusne vyzerajú napríklad sklenené vázy alebo misky naplnené šiškami, orechmi, sušenými lupeňmi kvetov alebo farebnými kamienkami. Voňavú dekoráciu si môžete vyrobiť aj zo škoricových drievok, ktoré zviažete dokopy povrázkom.

 

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

Doplnky 

Textil 

Dekorácie

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok
Doplnky

Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok

Kvalita spánku v mnohom závisí od toho, aký matrac používate. Ak nie je dostatočne pohodlný, nevplýva len na to, či si dostatočne odpočiniete, môže priniesť aj problémy s pohybovou sústavou. Poradíme vám preto, ako vybrať matrac, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Jedálenský stôl
Nábytok

Vyberáte jedálenský stôl? Poradíme vám

Jedálenský stôl je súčasť zariadenia kuchyne, ktorá patrí k tým najviac využívaným. Deti si na ňom robia domáce úlohy, stolujete na ňom a ponúkate občerstvenie svojim hosťom. Nejednej gazdinej navyše slúži ako rozšírenie pracovnej plochy pri príprave jedál. Ak chcete, aby vám vyhovoval po všetkých stránkach, pri jeho výbere by ste mali vziať do úvahy niekoľko parametrov. Ktoré to sú a čo všetko máte pri nákupe k dispozícii?

Ako vybrať ideálny nočný stolík
Doplnky

Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ
Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky
Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Vyberáme si novú obývaciu stenu
Nábytok

Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Menu
0 Obľúbené produkty
Môj účet