Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Aký je váš štýl?

Nová obývacia stena by mala prirodzene zapadnúť do ostatného zariadenia vašej obývačky a domácnosti vôbec. Mali by si vzájomne dizajnovo “sadnúť”. Taktiež berte ohľad na farbu vašich stien a podlahy. K svetlejšej podlahe voľte obývaciu stenu v tmavších farbách, lepšie vyniknú jej tvary. Ak máte obývačku spojenú s kuchyňou, obývacia stena by mala zľahka kopírovať štýl vášho kuchynského nábytku.

Veľkosť obývačky

Platí všeobecné pravidlo: čím menší priestor, o to jednoduchšia obývacia stena. Prehnane vysoká alebo prekombinovaná obývacia stena by mohla pôsobiť v malej obývačke stiesnene a mali by ste pocit, že vám doslova “padá na hlavu.” Ak zvolíte na umiestnenie obývacej steny dlhšiu stenu v obývačke, dajte si pozor, aby ste z oboch strán mali aspoň 1 m voľného priestoru.

Aký materiál?

Najčastejšie sa obývacie steny vyrábajú z dyhy, lamina, klasického masívu, MDF dosiek alebo kovové v kombinácii so sklom. Lamino je ľahko udržiavateľné, masív pôsobí luxusne, ale je drahé a ťažkopádne. Kovové obývacie steny sú vzdušné a poskytujú dostatok úložného priestoru.

Čím menej vecí, tým lepšie

Interiérové trendy velia jasne: na plnej čiare vyhráva minimalizmus. Je na vás, či si vyberiete obývaciu stenu v modernom, rustikálnom alebo provensálskom štýle: dôležité je, aby spolu všetko ladilo a pôsobilo harmonicky. Knihy a ostatné dekorácie preto radšej uložte na iné poličky. Obývacia stena má slúžiť predovšetkým na podporu vášho TV zariadenia, prípadne ďalšej zábavnej elektroniky.

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

Obývacie steny

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok
Doplnky

Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok

Kvalita spánku v mnohom závisí od toho, aký matrac používate. Ak nie je dostatočne pohodlný, nevplýva len na to, či si dostatočne odpočiniete, môže priniesť aj problémy s pohybovou sústavou. Poradíme vám preto, ako vybrať matrac, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Jedálenský stôl
Nábytok

Vyberáte jedálenský stôl? Poradíme vám

Jedálenský stôl je súčasť zariadenia kuchyne, ktorá patrí k tým najviac využívaným. Deti si na ňom robia domáce úlohy, stolujete na ňom a ponúkate občerstvenie svojim hosťom. Nejednej gazdinej navyše slúži ako rozšírenie pracovnej plochy pri príprave jedál. Ak chcete, aby vám vyhovoval po všetkých stránkach, pri jeho výbere by ste mali vziať do úvahy niekoľko parametrov. Ktoré to sú a čo všetko máte pri nákupe k dispozícii?

Ako vybrať ideálny nočný stolík
Doplnky

Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ
Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky
Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Vyberáme si novú obývaciu stenu
Nábytok

Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Menu
0 Obľúbené produkty
Môj účet