Elektro, Dekorácie, Nábytok

5 rád ako správne zariadiť interiér

5 rád ako správne zariadiť interiér

Chystáte sa zariaďovať byt? Inšpirujte sa našimi radami, ako vytvoriť praktický a pohodlný priestor pre život.


1.Farby a nábytok prispôsobte veľkosti bytu

Nie každý si môže dovoliť veľký a priestranný byt. Aj keď váš domov nie je taký veľký, ako by ste chceli, môžete ho zväčšiť aspoň opticky. Do malých a úzkych miestností nepatrí tmavý nábytok, tapety či farby na stenách. Nepomôže ani to, ak ho zapracete rôznymi kusmi nábytku a doplnkami. Pri malých bytoch je ideálne, aby boli všetky kusy nábytku z rovnakej dizajnovej sady. Uprednostnite svetlý nábytok a menej doplnkov. Veľké kusy nábytku na malom priestore nie sú moderné a zbytočne priestor zaťažujú. Zaprataný byt pôsobí ešte menší, ako v skutočnosti je.

2.Na osvetlení si dajte záležať

Nevhodné osvetlenie dokáže aj z moderne zariadeného bytu vytvoriť nepríjemné miesto. Zlé osvetlenie vplýva aj na psychiku, zvyšuje únavu a sťažuje prácu. Ideálne je, ak sa v miestnosti nachádza hlavný zdroj svetla na strope (lampa alebo luster), ktorý je doplnený doplnkovými svietiacimi telesami. Tie môžu byť zároveň aj dizajnovým doplnkom. Návrh osvetlenia pre váš interiér si môžete nechať vypracovať aj u odborníka.

3.Fotografie a obrazy rozmiestnite rovnomerne

Obrazyfotografie dokážu každý domov zútulniť. Aj tu však platí, že všetkého veľa škodí. Namiesto množstva fotografií stačí vybrať pár spomienok, na ktoré spomínate najradšej. Fotky v rámikoch môžete aj pravidelne obmieňať, aby ste sa vyhli nude a stereotypu. Obrazy a fotografie na stenách by mali byť rozmiestnené rovnomerne v súlade s nábytkom.

4.Schovajte káble

Aby váš domov pôsobil moderne, schovajte káble. Tie nielenže narušujú estetiku bývania, ale sú aj nenápadnou bariérou, ktorá môže spôsobiť úraz. Na zhluky káblov môžu doplatiť nielen starí ľudia s obmedzenou pohyblivosťou, ale aj deti alebo domáci miláčikovia, ktorí by sa s nimi mohli začať hrať.

5.Nekopírujte katalógy o bývaní

Obrázky v katalógoch o bývaní majú byť v prvom rade inšpiráciou. Ich doslovné kopírovanie môže nakoniec vyzerať úplne inak, ako si predstavujete. Každá domácnosť by mala čo najviac odrážať štýl a vkus majiteľov s ohľadom na dispozičné možnosti, pohodlie, komfort a bezpečie. Doslovné kopírovanie katalógu je neosobné a pri praktickom užívaní aj nepohodlné. Nábytok na fotkách je profesionálne nasvietený a nadizajnovaný tak, aby čo najviac vynikli jeho prednosti. Pri zariaďovaní bytu majte vždy na pamäti priestorové možnosti a vaše preferencie farieb a materiálov. Stavte na originalitu a nebojte sa experimentovať.

 

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

Nábytok

Osvetlenie

Dekorácie