5 rád ako správne zariadiť interiér

Chystáte sa zariaďovať byt? Inšpirujte sa našimi radami, ako vytvoriť praktický a pohodlný priestor pre život.


1.Farby a nábytok prispôsobte veľkosti bytu

Nie každý si môže dovoliť veľký a priestranný byt. Aj keď váš domov nie je taký veľký, ako by ste chceli, môžete ho zväčšiť aspoň opticky. Do malých a úzkych miestností nepatrí tmavý nábytok, tapety či farby na stenách. Nepomôže ani to, ak ho zapracete rôznymi kusmi nábytku a doplnkami. Pri malých bytoch je ideálne, aby boli všetky kusy nábytku z rovnakej dizajnovej sady. Uprednostnite svetlý nábytok a menej doplnkov. Veľké kusy nábytku na malom priestore nie sú moderné a zbytočne priestor zaťažujú. Zaprataný byt pôsobí ešte menší, ako v skutočnosti je.

2.Na osvetlení si dajte záležať

Nevhodné osvetlenie dokáže aj z moderne zariadeného bytu vytvoriť nepríjemné miesto. Zlé osvetlenie vplýva aj na psychiku, zvyšuje únavu a sťažuje prácu. Ideálne je, ak sa v miestnosti nachádza hlavný zdroj svetla na strope (lampa alebo luster), ktorý je doplnený doplnkovými svietiacimi telesami. Tie môžu byť zároveň aj dizajnovým doplnkom. Návrh osvetlenia pre váš interiér si môžete nechať vypracovať aj u odborníka.

3.Fotografie a obrazy rozmiestnite rovnomerne

Obrazyfotografie dokážu každý domov zútulniť. Aj tu však platí, že všetkého veľa škodí. Namiesto množstva fotografií stačí vybrať pár spomienok, na ktoré spomínate najradšej. Fotky v rámikoch môžete aj pravidelne obmieňať, aby ste sa vyhli nude a stereotypu. Obrazy a fotografie na stenách by mali byť rozmiestnené rovnomerne v súlade s nábytkom.

4.Schovajte káble

Aby váš domov pôsobil moderne, schovajte káble. Tie nielenže narušujú estetiku bývania, ale sú aj nenápadnou bariérou, ktorá môže spôsobiť úraz. Na zhluky káblov môžu doplatiť nielen starí ľudia s obmedzenou pohyblivosťou, ale aj deti alebo domáci miláčikovia, ktorí by sa s nimi mohli začať hrať.

5.Nekopírujte katalógy o bývaní

Obrázky v katalógoch o bývaní majú byť v prvom rade inšpiráciou. Ich doslovné kopírovanie môže nakoniec vyzerať úplne inak, ako si predstavujete. Každá domácnosť by mala čo najviac odrážať štýl a vkus majiteľov s ohľadom na dispozičné možnosti, pohodlie, komfort a bezpečie. Doslovné kopírovanie katalógu je neosobné a pri praktickom užívaní aj nepohodlné. Nábytok na fotkách je profesionálne nasvietený a nadizajnovaný tak, aby čo najviac vynikli jeho prednosti. Pri zariaďovaní bytu majte vždy na pamäti priestorové možnosti a vaše preferencie farieb a materiálov. Stavte na originalitu a nebojte sa experimentovať.

 

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

Nábytok

Osvetlenie

Dekorácie

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok
Doplnky

Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok

Kvalita spánku v mnohom závisí od toho, aký matrac používate. Ak nie je dostatočne pohodlný, nevplýva len na to, či si dostatočne odpočiniete, môže priniesť aj problémy s pohybovou sústavou. Poradíme vám preto, ako vybrať matrac, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Jedálenský stôl
Nábytok

Vyberáte jedálenský stôl? Poradíme vám

Jedálenský stôl je súčasť zariadenia kuchyne, ktorá patrí k tým najviac využívaným. Deti si na ňom robia domáce úlohy, stolujete na ňom a ponúkate občerstvenie svojim hosťom. Nejednej gazdinej navyše slúži ako rozšírenie pracovnej plochy pri príprave jedál. Ak chcete, aby vám vyhovoval po všetkých stránkach, pri jeho výbere by ste mali vziať do úvahy niekoľko parametrov. Ktoré to sú a čo všetko máte pri nákupe k dispozícii?

Ako vybrať ideálny nočný stolík
Doplnky

Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ
Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky
Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Vyberáme si novú obývaciu stenu
Nábytok

Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Menu
0 Obľúbené produkty
Môj účet