Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Najprv si stanovte želané rozmery postele. Myslite na to, že na posteli sa musíte pohodlne zmestiť dvaja, spolu s vašimi deťmi, či prípadne zvieracími miláčikmi. Posteľ by mala byť každopádne aspoň o 30 cm dlhšia než vy. K zdravému a plnohodnotnému spánku potrebuje priemerný človek cca 90 cm širokú posteľ, pre dvoch to znamená cca 180 cm šírku. Záleží však na veľkosti vašej spálne. Samozrejme, čím viac miesta máte na spanie, o to kvalitnejšie oddychujete. Ideálnou voľbou sú manželské postele s 200 cm dĺžkou.

Z akého materiálu má byť vaša manželská posteľ?

Preferujete teplejšie drevo, alebo vám stačí laminát? Masívne drevo nebude ani po rokoch vŕzgať a má veľmi dobrú životnosť. Drevo rokmi získava krásnu patinu, takže nehrozí opotrebenie postele. Navyše nevylučuje do vzduchu žiadne umelé splodiny a je výborné pre alergikov, či astmatikov. Ak túžite po “ľahších” verziách skúste kovové varianty manželskej postele, alebo bambusové konštrukcie. Tiež sa zamyslite nad tým, či preferujete posteľ s čelom alebo sa zaobídete aj bez neho. Polstrované čelo má však svoje výhody: môžete sa o neho pohodlne oprieť, chránite stenu za posteľou pred mechanickým poškodením a navyše čelo pôsobí efektne.

Kvalitná matrac je základ dobrého spánku

Máme pre vás jednu dobrú radu: nekupujte si jeden veľký spoločný matrac. Každý z nás má totiž inú váhu, iný druh spánku a rozličné nároky na tuhosť svojho lôžka. Takže sa môže stať, že vašu stranu matraca ťažší spoluspiaci doslova „vytlačí“, alebo budete cítiť každé prevalenie na bok. Všeobecne platí, že ľudia s vyššou hmotnosťou by mali spať na tvrdších matracoch. Pred kúpou si vybranú matrac vždy vyskúšajte. Želáme vám šťastnú ruku pri výbere a príjemný spánok!

Zaujala Vás táto téma? Inšpirujte sa produktmi od overených obchodov v našej sekcii:

Manželské postele 

Matrace 

Postele – Kompletný výber