Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Potrebujeme vlastne nočný stolík?

I keď si to počas bežného dňa možno neuvedomujeme, nočný stolík je významným prínosom k pohodliu počas chvíľ relaxu a spánku. Je miestom, kam si môžete odložiť časopis alebo knihu, okuliare, mobil, hodinky aj šperky a iné drobnosti. Bez neho by ste si všetky tieto veci museli odkladať na podlahu, kde by ste ich nemali dostatočne poruke.

Ako vybrať ideálny nočný stolík

Rozmery nočného stolíka

Nočné stolíky do spálne, ale i študentskej alebo hosťovskej izby, vyberajte s ohľadom na to, čo všetko si na ne budete chcieť odložiť. Je to len nočná lampa a budík, alebo by ste na ňom chceli mať položenú aj šperkovnicu? Nočný stolík môžete tiež ozdobiť fotografiami vašich blízkych. Od vašich odpovedí na tieto otázky sa bude odvíjať veľkosť odkladacej plochy. Zároveň sa riaďte veľkosťou miestnosti a postele. K menšej posteli sa viac hodí menší stolík. Naopak, ak máte veľkú spálňu s veľkorysým lôžkom, zvoľte nočné stolíky väčších rozmerov, ktoré vhodne doplnia jej dizajn.

Rozmery stolíka budú okrem toho závisieť od priestoru, ktorý máte k dispozícii a rozmerov postele. Tú by ste si mali kúpiť ako prvú. Iste nepostupujte naopak. Nočný stolík by mal mať rovnakú alebo o niečo nižšiu výšku ako posteľ vrátane matraca. Takáto výška zabezpečí pohodlné odkladanie a dočahovanie vecí bez toho, aby ste sa museli nakláňať. Hĺbka stolíka je spravidla okolo 60 cm, čo zabráni tomu, aby vám zavadzal pri vstávaní z postele.

So zásuvkami, poličkami alebo bez

Stolíky sa vyrábajú v jednoduchom prevedení bez poličiek a zásuviek alebo s nimi. Tu bude voľba závisieť od vašich preferencií. Poličky alebo zásuvka poskytnú viac miesta na odkladanie. Využijete ich na krém, lieky, ktoré chcete mať pri sebe, alebo knihy a časopisy.

Ako vybrať ideálny nočný stolík

Dizajn podľa vášho vkusu

Máte radi moderný dizajn, vidiecky, provensálsky alebo industriálny štýl zariadenia interiéru? Alebo vyhľadávate blízkosť prírody, ktorá jej vlastná škandinávskemu štýlu bývania? Nočný stolík si môžete vybrať v rôznom prevedení. Milovníci minimalizmu a moderného štýlu uprednostnia čisté línie a jednoduchšie tvary, na svoje si prídu aj obdivovatelia bohatého zdobenia.

Ako vybrať ideálny nočný stolík

Na materiáli záleží

I keď sa niektoré materiály na prvý pohľad od seba nedajú rozoznať, pri nákupe sa informujte aj o tomto parametre. Nočné stolíky sa vyrábajú najčastejšie z dreva a drevotriesky, môžete sa však stretnúť tiež s modelmi so sklom a kovom.

  • Drevo —  drevo a bývanie k sebe jednoznačne patria. Tento materiál v sebe skrýva čaro, ktoré oslovuje výrobcov nábytku už celé tisícročia. Okrem svojho nezameniteľného dizajnu ponúka pevnosť a dlhú životnosť. Myslite tiež na to, že nočný stolík z dreva je viac náchylný na poškodenie tekutinami.
  • Laminovaná drevotrieska — lacnejšia voľba, ktorá napodobňuje dekóry dreva a ponúka tiež mnoho farebných prevedení. Nočný stolík z drevotriesky nemá tak pevné spoje a je viac náchylný na mechanické poškodenie. Vzhľadom na malé namáhanie materiálu stolíka je však zaujímavou alternatívou aj k masívu.
  • Kov — kovové prvky objavíte na úchytkách, nožičkách alebo iných súčastiach stolíka. Kov sa využíva tiež ako nosný materiál. Veľmi pekne vyzerá v kombinácii s drevom alebo sklom.
  • Sklo — ak máte radi zaujímavý vzhľad, iste vás zaujme sklenený nočný stolík. Tento materiál najkrajšie vynikne v luxusnom alebo modernom dizajne spálne. Pri nákupe myslite na vyššiu hlučnosť pri odkladaní vecí.
Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok
Doplnky

Ako vybrať kvalitný matrac pre výdatný spánok

Kvalita spánku v mnohom závisí od toho, aký matrac používate. Ak nie je dostatočne pohodlný, nevplýva len na to, či si dostatočne odpočiniete, môže priniesť aj problémy s pohybovou sústavou. Poradíme vám preto, ako vybrať matrac, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Jedálenský stôl
Nábytok

Vyberáte jedálenský stôl? Poradíme vám

Jedálenský stôl je súčasť zariadenia kuchyne, ktorá patrí k tým najviac využívaným. Deti si na ňom robia domáce úlohy, stolujete na ňom a ponúkate občerstvenie svojim hosťom. Nejednej gazdinej navyše slúži ako rozšírenie pracovnej plochy pri príprave jedál. Ak chcete, aby vám vyhovoval po všetkých stránkach, pri jeho výbere by ste mali vziať do úvahy niekoľko parametrov. Ktoré to sú a čo všetko máte pri nákupe k dispozícii?

Ako vybrať ideálny nočný stolík
Doplnky

Ako vybrať ideálny nočný stolík?

I keď je nočný stolík menších rozmerov, je dôležitou súčasťou zariadenia spálne. Pomáha dotvoriť jej dizajn a prispieva tiež k vášmu komfortu pri odpočinku. Ako si nočný stolík vybrať a na čo všetko pritom myslieť, vám poradíme v nasledujúcom krátkom návode.

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ
Nábytok

Ako si vybrať vhodnú manželskú posteľ

Prespíme až tretinu nášho života, preto nie je jedno na čom ležíme. Výber manželskej postele môže byť orieškom, nakoľko musí vyhovovať obom ľuďom. Pre každého z nás predstavuje komfortný spánok niečo iné. Každopádne, pri výbere manželskej postele je základom váš stanovený rozpočet, voľba materiálu a kvalitné matrace. Prízvukujeme, že matrace sú na celej posteli tým najdôležitejším bodom, tu sa nebojte väčších investícií, vaša chrbtica a telo vám poďakujú…

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky
Nábytok

Čo všetko by ste mali vedieť pred kúpou rohovej sedačky

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si v prvom rade precízne odmerajte priestor, kde by mala stáť. Aj keď sa interiérové trendy a dizajn neprestajne mení, rohové sedačky ostávajú neotrasiteľnou dominantou nášho domova. Trávime na nich voľné chvíle, relaxujeme a schádzame sa na nich s rodinou, či priateľmi. Pri výbere “tej pravej” sedačky by sme mali dbať na kvalitu, veľkosť a pohodlie.

Vyberáme si novú obývaciu stenu
Nábytok

Vyberáme si novú obývaciu stenu

Pod obývacou stenou si už dávno nepredstavíme ťažkopádnu a ozrutánsku konštrukciu, ktorá nás strašila v obývačke našich rodičov. Dnešné obývacie steny sú vzdušné, ľahko variovateľné a každý si medzi nimi nájde dizajn podľa vlastného vkusu. Pri výbere obývacej steny by ste mali brať do úvahy najmä dispozície a veľkosť vašej obývačky, vaše nároky na úložný priestor a v neposlednom rade vaše finančné možnosti.

Menu
0 Obľúbené produkty
Môj účet